Edward O. Wilson, biológus szerint velünk született szükségletünk van arra, hogy kapcsolódjunk a természettel és a minket körülvevő élő környezettel. A XXI. századi ember azonban az urbanizáció hatására egyre jobban eltávolodik a természettől. Az ökopszichológia szerint, amely az élőlények és növények pszichológiai hatásait vizsgálja az emberi pszichére, a természettel való megbomlott emberi kapcsolat okozza a legtöbb mentális betegséget és a megnövekedett stresszt.

Növényekkel az inspiráció szolgálatában
A munkahely kialakításának egyik legfontosabb eleme, hogy illeszkedjen az ott dolgozók igényeihez. A zöld környezet és a növények számos területen fejtik ki pozitív hatásukat.
Csökkentik a munkahelyi stresszt, nyugalommal töltenek el, inspirálnak és cselekvésre késztetnek, valamint növelik a munkavállalók általános jóllétét. Ha pedig minél jobban érzi valaki magát a munkahelyén, annál jobban fog teljesíteni!
Hogyan hozhatjuk közelebb a természetet?
A természettel való kiegyensúlyozott kapcsolat helyreállítása elengedhetetlen a munkahelyünkön is. Hogyan lehetséges bevinni a természetet az irodák falai mögé? Erre mutatunk néhány példát.

A legfontosabb alapelvek a biofílikus design kialakításában a következők:
- minél több és változatosabb növényzet,
- dinamikus világítás,
- természetes anyagok használata,
- nagy ablakok, lehetőleg kilátással a természetre vagy természetes elemekre.

A biofília számtalan jótékony hatással bír az emberi pszichére. A cikkben szereplő irodák csak néhány példáként szolgálnak a biofílikus design megvalósítására, azonban, ha ma már csak egy növényt is vásárolsz az irodádba, már változásokat érhetsz el a munkatársaid elégedettségében és produktivitásában!


