Évekkel ezelőtt új vezető érkezett hozzánk. Nem hívott össze mindannyiunkat egy nagy meetingre, nem küldözgetett cikornyás e-maileket a dolgozóknak, ahogy az elődei tették, és nem határozott meg új feladatokat, ahogy azt előtte az összes többi vezető csinálta.
Ez nagyon meglepett mindannyiunkat.
Aztán a rendszergazdánk egy hatalmasat hibázott: a rossz szervert húzta ki. Az eredmény egy hatalmas leállás volt. A főnök behívatta az irodájába. A rendszergazda a legrosszabbra számítva belekezdett: "Az én hibám...", de a főnök közbevágott és azt mondta: ő a hibás. "Vezetőként az én felelősségem volt, hogy meggyőződjem róla: a kábelek rendesen fel vannak címkézve, ami minimalizálta volna az ilyenfajta hibázás lehetőségét." Ezek után ők ketten együtt felcímkézták az összes kábelt és szervert az adatközpontban.
Később a főnök észrevette, hogy a tech support team nem jól kezeli a hibajegyeket. Szerzett rá keretet, hogy elküldhesse őket egy tréningre. Egyszer sem dorgálta meg őket, egyetlen leereszkedő megjegyzése nem volt feléjük.
A dolgozó anyáknak megengedte, hogy rugalmas munkaidőben dolgozzanak – ez a '90-es években még újdonságnak számított.
A csapatát baseballjátékokra vitte, és konferenciákra küldte őket.
Az ügyfelek szerették, mert az ő számukra is folyamatosan rendelkezésre állt: nappal és éjszaka, munkaidőn kívül is.
A vezetése alatt új termékeket hoztunk tető alá, és új üzletágakat indítottunk el.
Amikor végül összehívott mindanniunkat egy meetingre, soha nem emlegette fel mindazt, amit ő maga tett meg, mindig csak a mi elért sikereinkről beszélt, és ilyenkor mindig név szerint említette az alkalmazottakat. Elérte, hogy mindannyian nagyon különlegesnek érezzük magunkat.
Szenvedélyesen lojális volt a munkavállalókhoz, gyakran helyettünk is vállalta a felelősséget. Cserébe tőlünk a lehető legnagyobb lojalitást és elkötelezettséget kapta. Sose kérte ezt tőlünk – erre nem volt szükség.
Mindannyian rengeteget tanultunk tőle: Jim P. Dougherty-től. Számos volt munkatársam ragyogó karriert futott be, miután ő elment tőlünk, hogy az IntraLinks CEO-jaként folytassa tovább.
Éljen a jó vezetés!
Egyetértetek?

