hero
Becsült olvasási idő: 1 perc
A koronavírus-járvány óta egyre ritkábban járnak a kollégák sörözni, de vajon miért?

A közös italozás, ami régen a munkatársi kapcsolatok építésének alapja volt, most eltűnőben van. Az irodai „Happy Hour” korszaka talán végleg leáldozik, ahogy a távmunka, a generációk közötti különbségek és az egészségtudatosság új trendeket hoz a munkahelyi szocializációba. 

Honnan ered a munka utáni iszogatás?

A munka utáni közös iszogatás éppúgy hozzátartozott a modern irodai élethez, mint a kávé az értekezletekhez. De úgy tűnik, ez a régi szokás hamarosan az utolsó korsóját üríti ki – derül ki a The Guardian friss cikkéből.

A „Happy Hour”, vagyis a „boldog óra” hagyománya eredetileg az amerikai haditengerészet szórakoztató programja volt az első világháború alatt, de később a bárok is átvették, akciós italokkal csábítva a fáradt munkavállalókat. Most viszont a Work Foundation és a Nemzetközi Szövetség a Felelős Ivásért szerint ez a trend hanyatlóban van.

Így alakul át a közös italozás élménye

A kutatás szerint egyre kevesebben választják a munka utáni közös italozást – ami nem csak a Z generációnak köszönhető, akik inkább a „józan társasági élet” hívei. A távmunka és a digitális meetingek világa is átrendezte a munkahelyi szocializációt, sőt, a „négy generációs munkahelyek” új szokásokat igényelnek. Míg korábban a munkaidőn kívüli ivás közös élmények kovácsa volt, ma már inkább munkaidőn belül, ital nélkül ismerkedünk – a családosok nagy örömére.

A kutatók szerint ideje lenne, hogy a szervezetek hivatalos alkoholpolitikát vezessenek be, ugyanis jelenleg ötből négynek nincs ilyen irányelve. A nosztalgia azonban él: „A legjobb szakmai élményeim mindig munkaidő után, egy ital mellett születtek!” – jegyzi meg egy visszaemlékező.

Kép forrása: Pexels/Pressmaster