hero
hrpwr.hu

Rovat:

Interjúk
Becsült olvasási idő: 3 perc
HR light: „A lányom szerint a kávéivásban vagyok a legtehetségesebb”
Nap mint nap emberekkel foglalkoznak, róluk mégis keveset tudunk. Új cikksorozatunkban időről-időre HR szakembereket interjúvolunk meg, hogy a szakmai köntös mellett magánemberként is jobban megismerhessük őket. HR light Erdei Katalinnal, a Richter Gedeon Nyrt. HR igazgatójával.

A kérdés, amelyet Mészáros Mariann tett fel Neked: „Szívből gratulálok, Kata ahhoz, hogy a Richter évek óta a Legvonzóbb Munkahely a szektorában. Mit gondolsz, melyek azok az értékek amelyek „stabilan, körülményektől függetlenül” kellenek ezen eredményhez, és hol látsz olyat, ahol „finomhangolásra” lehet majd szükség a VUCA / Hybrid és disruptive világunkban – annak érdekében, hogy ez a magasztos helyezés még sokáig tartható legyen?"

Köszönöm, Mariann! Több értékre építhetünk, az első a csapat és az emberközpontúság, minden beérkező új kolléga megemlíti, hogy milyen támogató, befogadó a légkör a Richternél.  Másik fontos  értékünk az innovativitás, mely gyógyszeripari vállalatként jövőnk záloga is egyben, és hogy a vállalatcsoport globális központjaként, amit itt kitalálunk, az egész világra kihat, ez nagyon motiváló. A disruptive/ hybrid világban fontossá válik, hogy még gyorsabbak, rugalmasabbak legyünk kollégáink nagyobb bevonásával, és hogy még nagyobb önkritikával, nyitottsággal, odafigyeléssel, megértéssel forduljunk egymáshoz.

1. Milyennek képzeled a tökéletes boldogságot?  

Sok tökéletes boldogságpillanat van, de nekem az a tökéletes boldogság, amikor egy álom valóra válik, és visszagondolok arra, ahogy eljutottunk oda.

2. Mitől félsz a legjobban? 

Mitől nem? Félős vagyok, de szerencsére a félelem előre hajt.

3. Van olyan élő személy, akire felnézel? Miért? 

Nincs egy konkrét személy. Mindenkire másért, sokan inspirálnak, szeretek másoktól tanulni.

4. Van valami, amiben különcnek érzed magad? 

Rettenetes szervező vagyok, de a végén mindig minden klappol, így nem tanultam még meg, hogy változtatnom kellene ezen.

5. Mit szeretsz legjobban magadban? 

Igyekszem meglátni a dolgok jó oldalát.

6. Mit tartasz a leginkább túlértékelt erénynek?

A perfekcionizmust, még mindig erényként jelenik meg.

7. Van kedvenc szavad, amit gyakran használsz, ha választékosan akarod kifejezni magad? 

Mindazonáltal.

8. Miben vagy a legtehetségesebb?

Lányom szerint kávéivásban. Imádom a kávét.

9. Milyen tehetségre vágynál a legjobban?

Zenei: a családomban többen zenélnek magas szinten, engem átugrott ez a tehetség, miközben a zene kapcsol ki legjobban.

10. Mi a legnagyobb dolog, amit eddig elértél? Mit szeretnél még elérni?

Magánéletben a gyermekeimre vagyok legbüszkébb, nagyon klassz emberekké váltak. Szakmailag a csapatomra, ami nagyon jól működik, és pár hónapig vezető nélkül is remekül működne tovább. Tudom, hogy ez furcsa, de vezetőként azt látom eredménynek, ha nem vagyunk nélkülözhetetlenek a napi operatív működésben, a csapat tudja az irányt, közös értékek mentén dolgozik és dönt. Ezen dolgoztunk idáig és most működik.

11. Hol élnél legszívesebben, ha nem Magyarországon? Miért pont ott? 

Több helyen éltem külföldön, és a család, barátok miatt már nem szeretnék külföldön élni. Utazni viszont nagyon szeretek.

12. Mit vársz éppen a legjobban?

Közelgő koncerteket (Pixies, Cure)

13. Mi a legtávolabbi programod a naptáradban? Mikor?

A pandémia miatt kétszer elhalasztott utazás Japánba, novemberben.

14. Hogy képzeled a nyugdíjas éveidet?

Hol a Bartók Boulevardon, hol egy eldugott faluban, de mindenképpen a férjemmel, gyermekeimmel és majdani családjukkal, háziállatokkal.

15. Mit olvasol éppen?

Ivo Andric: Híd a Drinán (újra)

16. Melyik film vagy sorozat hatott rád legutoljára? 

Afterlife, Ricky Gervais sorozata (de az Office is terápiasan hatott egy-egy keményebb munkanap után)

17. Mivel foglalkoznál, ha nem HR-es lennél?

Zenei kurátor lennék

18. Mi a hajtóerőd (motivációd), ami miatt minden reggel felkelsz?

Hogy jobbá tegyem a világot. És a reggeli első kávé. ?

19. Van mottód, vagy kedvenc szólásod? 

„A kritika elkerülésének egyetlen módja van: ne tegyél semmit, ne mondj semmit és ne légy semmi.” – Arisztotelész

20. Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle? 

Endrei-Kiss Judittól kérdezem, hogy mit gondol arról a László Bock jóslatról, hogy a hybrid és rugalmas munkavégzés 3 év múlva eltűnik, és az emberek visszatérnek az irodába?