hero
hrpwr.hu
Becsült olvasási idő: 3 perc
Mint egy saját employer branding osztály: leveszi a terhet a cégek válláról a Morselli

Rövid- és hosszútávon segíti a vállalatok márkaépítését egy magyar employer branding ügynökség anélkül, hogy egy teljes csapatot kellene felépíteniük házon belül. Mezei Georgina, a Morselli Employer Branding Ügynökség társalapítója elmondta, olyan komplex, cégre szabott megoldásokat kínálnak az ügyfeleiknek, amik a felmerülő igényekre reagálnak, melyek az ügyfél és az ügynökség közötti bizalomra és folyamatos információ megosztásra épülnek, ezáltal olyan partneri viszonyokat alakítottak ki az eddigiek során, ami már-már kollegiális. Céljuk, hogy levegyék a terhet a partnereik válláról és a cégek szakértőivel együttműködve egyfajta külső részlegként működjenek együtt velük.

TÁMOGATOTT TARTALOM

A munkáltatói márkaépítéssel foglalkozó Morselli  Employer Branding ügynökség nemcsak a stratégiában és a tanácsadásban, hanem a megvalósításban is segíti partnereit. Kézzelfogható eredménye a munkájuknak, hogy a meglévő stratégiai partnereik évek óta szerződést hosszabbítanak velük, míg kampányszintű megbízóik mindig vissza-visszatérnek és a felmerülő igényeikkel a csapatukat bízzák meg. Amire kifejezetten büszkék, hogy van olyan ügyfelük is, amellyel több éves megállapodást írtak alá.

Az employer branding ügynökség portfóliója rendkívül változatos, a teljesség igénye nélkül gyártó céggel, informatikai vállalattal, olajipari cég leányvállalatával, több SSC-vel és orvosi magánklinikával is dolgoznak együtt, ezáltal számtalan problémára látnak rá, amit kamatoztatni tudnak más területeken is.

„Ha valaki csak egy szektorban van jelen, akkor egy idő után nehezen tud újat mutatni. Mivel mi több területen is aktívak vagyunk, valamint a szektorokon belül is többféle céggel dolgozunk együtt, ez segít abban, hogy ne fásuljunk bele a mindennapi munkába és képesek legyünk megújulni, hiszen mindig vannak olyan megbízások és kihívások, amik lendületben tartanak minket” – mutatott rá Mezei Georgina.

A képen Emberi arc, személy, ruházat, mosoly látható

Automatikusan generált leírás
Mezei Georgina, a Morselli Employer Branding ügynökség társalapítója 

Mint mondta, idén nemcsak megtartani sikerült az ügyfeleket, hanem új cégekkel is szerződtek. Ezáltal a csapatuk is bővült, és nem titkolt céljuk, hogy a jövő szakértői generációját kineveljék. A fiatalok, a Z generáció friss lendületet tud hozni az életükbe, nagyon eltérő gondolkodásuk van, és mivel több brainstormingba bevonják őket is, sokkal jobb ötletek is születnek ezáltal.

A megoldás fókuszú Morselli a vállalatok munkáltatói értékeire alapozva, új ötletek mentén képes megvalósítani mindazt, amit a partnerei célként meghatároztak. Mezei Georgina, a 2018-ban alakult cég társalapítója arról beszélt, hogy két fő problémával szoktak találkozni a kampányszintű vagy hosszabbtávú együttműködéseik során: rengeteg jó ötlete van a cégeknek, de a megvalósítás oldalról hiányzik egy mozaik, vagy a célok stratégiába foglalása és tervezése, az akciótervek meghatározása és megvalósítása jelent kihívást.

Példaként említette, hogy hiába van egy vállalatnak jó kommunikációs szakértője, ha nincs dedikált munkatársa, csapata, aki a hirdetéseket futtassa, vagy social media oldalakat kezelje és kreatív tartalmakat gyártson. Hiába tudják milyen célokat határoztak meg a munkaerő bevonzására, márkaépítésre és megtartásra, ha nincsen egységes HR, üzleti és employer branding szempontból átgondolt stratégiájuk arra vonatkozóan, hogyan fogják ezeket a célokat elérni. A Morselli viszont pont ennek az űrnek a betöltésében tud segítséget nyújtani.

Az ügynökség employer branding tréningeket, képzéseket szervez, kutatásokat hajt végre, konkurenciaelemzést, elégedettségmérést, márkaismertségi kérdőíveket készít. Munkáltatói márka stratégia építésével és tanácsadással támogatják ügyfeleiket. Emellett rengeteg toborzókampányt terveznek és valósítanak meg, ráadásul kiváló minőségű tartalmat gyártanak, ami az esetek nagy százalékában problémát jelent a cégeknek.

Ezzel úgy veszik le a terhet a vállalatok válláról, hogy nem csak ötleteket szállítanak, hanem meg is valósítják azokat. Ez azért nagy segítség, mert a tapasztalatok alapján a HR-esek rendkívül leterheltek, és örülnek, ha találnak egy komplex megoldásokat nyújtó ügynökséget, akikben bízhatnak és aki képes megvalósítani az elképzeléseiket – főleg, ha azt jó minőségben teszi. 

A Morselli társalapítója elmondta, úgy beszélnek velük a megbízóik, mintha a kollégáik lennének, olyan szoros az együttműködés, úgy átlátják a problémákat, így a kihívásokat képesek a leghatékonyabban kezelni.

A Morselli Employer Branding korábban már két ezüst és egy bronz HRKommAward díjat zsebelt be ügyfeleikkel közösen, az idei évben azonban már egy nemzetközi díjjal is büszkélkedhet: a Varsóban rendezett CEE Business Services Summit & Awards gálán az ExxonMobil Hungaryvel egy interaktív toborzó játékkal indultak a legjobb munkáltatói márkaépítési kezdeményezés kategóriában, amit meg is tudtak nyerni egy nagyon erős mezőnyben. A Morselli megbízhatóságát és pénzügyi stabilitását pedig az idei évben A minősítésű Dun & Bradstreet tanúsítvánnyal díjazták, ami azt igazolja, hogy az ügynökséggel történő együttműködés nem jelent pénzügyi kockázatot az ügyfeleik számára.

(x)