Barabási Albert-László hálózatkutató kapta a tizedik Bolyai-díjat

Barabási Albert-László hálózatkutató kapta a tizedik Bolyai-díjat

Tizedik alkalommal adták át a Bolyai-díjat, amelyet 20 évvel ezelőtt azzal a céllal hoztak létre az alapítók, hogy az emberek értékrendjében méltó helyre emeljék a tudást, a tudományt és a tudósokat, így biztosítva az őket megillető társadalmi elismertséget; a díjjal azokat a magyar állampolgárságú vagy magyar származású személyeket támogatják, akik nemzetközi szinten is kimagasló eredményeket érnek el a tudományok területén. Az idei évben Barabási Albert László hálózatkutatót tartotta érdemesnek a 15 tagú független bizottság az elismerésre.