Az utolsó negyedévben is munkaerőfelvételt terveznek a cégek

Az utolsó negyedévben is munkaerőfelvételt terveznek a cégek

A hazai munkáltatók nem kevesebb, mint 18 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét a következő negyedévben, miközben csökkentést csupán 8 százalék tervez. A piaci szereplők optimizmusa közel három éve volt utoljára ennél magasabb szinten – derül ki a ManpowerGroup ma közzétett Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.

Nem tartanak a negyedik hullámtól, létszámot bővítenének a munkáltatók

Nem tartanak a negyedik hullámtól, létszámot bővítenének a munkáltatók

A következő negyedévben a hazai munkáltatók 12 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést csupán 4 százalékuk tervez. Ennél nagyobb optimizmusra utoljára 2019 első negyedévében volt példa – derül ki a ManpowerGroup e héten közzétett Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.