
A hazai cégek több mint harmada létszámnövekedést tervez a következő negyedévben
Javuló kilátások a foglalkoztatásban?
Változások az LG-nél a növekedés érdekében
A vállalat működésében rejlő képességek és az üzleti versenyképesség megerősítése érdekében szervezeti változásokat jelentett be az LG Electronics (LG).
A hazai vállalatok közel harmada tervezi bővíteni munkaerő-keretét
A gazdaság lassulása sem csillapítja a cégek toborzási aktivitását.
Megduplázza a budapesti beszerzési központban dolgozók számát a Schneider Electric
Jelentősen bővül a Budapesten 2017 óta működő regionális központ.
Bővülnének a nagyvállalatok, de nincs egyszerű dolguk
A következő egy évben a nagyvállalatok több mint 10 százaléka számol a munkatársak létszámának növelésével.
A járványhelyzet ellenére a második negyedévben létszámbővítést terveznek a cégek
A hazai munkáltatók 2021 második negyedévében átlagosan 3 százalékkal tervezik bővíteni jelenlegi munkaerőkeretüket – derül ki a ManpowerGroup ma közzétett Munkaerőpiaci Előrejelzéséből. A cégek 51 százaléka nem tervez semmilyen intézkedést a munkavállalók Covid-19 elleni oltása kapcsán, ám 36 százalékuk arra készül, hogy valamilyen módon oltásra ösztönözze munkavállalóit.
A Diligent Globális Termék Innovációs Központot alapít Budapesten
A Diligent Corporation az innovatív vállalatirányítást támogató rendszerek vezető szállítója, amelynek termékeit közel 700 ezer vállalatvezető használja világszerte, ma bejelentette, hogy új Globális Termék Innovációs Központot hoz létre Budapesten. A Diligent a tervek szerint, több mint 300 új, magas szintű üzleti- és technológiai képzettséget igénylő munkahelyet teremt Magyarországon: termékmenedzsereknek, szoftverfejlesztőknek, minőségbiztásítással, kiberbiztonsággal, infrastruktúra üzemeltetéssel és gyártási folyamatokkal foglalkozó szakembereknek, kutatóknak kínálnak majd munkát. A Diligent beruházását a magyar kormány is támogatja a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökségen keresztül.
Mikor NE foglalkoztass külföldieket?
Egyre több gyártó- és termelő vállalat kísérli meg külföldi munkavállalókkal megoldani a munkaerőhiány és a fluktuáció problémáját. Az eddigi tapasztalatok fölöttébb kedvezők. Ám nem árt az óvatosság: a módszer nem mindenesetben működik, sőt van, hogy egyenesen öngyilkosság.
Így bővít a legvonzóbb hazai munkáltató
2500 fős bővülést terveznek, de nem aggódnak a munkaerőhiány miatt a kecskeméti Mercedesnél. 2018 szeptemberében nyitja meg kapuit a Mercedes-Benz Akadémia Kecskeméten, ahol 250 fiatal fog gyakorlati képzésben részt venni. Az új központ ugyanakkor lehetőséget ad majd a meglévő munkatársak és vezetők továbbképzésére is – adta hírül a PÉNZCENTRUM.
