
Néha győzöl, néha tanulsz
Sokan álmodoznak arról, hogy kilépnek az alkalmazotti létből, és a saját útjukat járják. A vállalkozás azonban hullámhegyek és -völgyek sorozata, és vannak, akik már az elején feladják, mások menet közben akadnak el. Pedig megéri kitartani: ezzel az életmóddal azt csinálhatjuk, amit szeretünk, és minden reggel lelkesen vethetjük bele magunkat a munkába. Aki előre tisztában van azzal, milyen kátyúkat kell kikerülni, az nagyobb eséllyel ér célba.
„Jó a siker, de tanítani csak a bukás képes”
Nem titkolja, hogy sok belső kudarc után ő maga is negyvenéves korára találta meg azt, ami valóban boldoggá teszi. Saját és látott tapasztalatok alapján ma már előadásokat tart arról, hogy nincs értelme elhazudni a nehézségeket. De vajon akik egyből sikeresek, azoknak is bukniuk kell egyszer? A siker és kudarc egyensúlyát, illetve a túlélési stratégiákat elemeztük Oszkó Péterrel.
„Minden bukás lehet egyben ugródeszka is a siker felé”
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve. A siker és a kudarc között olyan vékony a határvonal, hogy szinte értelmezhetetlen az egyik a másik nélkül. Több sikeres embernek is meg kellett tapasztalnia a legnagyobb mélységet, hogy a nehézségeken felülkerekedve jövedelmező vállalkozást indíthasson be. Ilyen például az egyik legnépszerűbb gyorsétteremlánc, a KFC alapítójának története.
Élni és dolgozni csak szenvedéllyel érdemes
Otthagyva jól menő tanácsadói állását, Angela Lee Duckworth hetedikeseknek kezdett matematikát tanítani New York állami iskoláiban. Hamar ráeszmélt, hogy az IQ nem az egyetlen tényező, mely megkülönbözteti a jól teljesítő diákokat a küszködőktől. TED előadásában megismerteti elméletét, mely szerint a kitartás és a szenvedély a siker kulcsa.
