Miért égek ki, ha a munkám nem fáraszt?

Miért égek ki, ha a munkám nem fáraszt?

A kiégés jelenségét 1974-ben, írta le a Herbert J. Freudenberger, a Németországból Amerikába emigrált pszichoanalitikus. Az ő megfogalmazásában a burnout (kiégés)-szindróma krónikus, emocionális megterhelések, stresszek nyomán fellépő fizikai, emocionális, mentális kimerülés állapota, amely a reménytelenség és inkompetencia érzésével, célok és ideálok elvesztésével jár, és melyet a saját személyre, munkára, illetve másokra vonatkozó negatív attitűdök jellemeznek.