Lépned kellene, de mégsem megy: saját elméd börtönébe zárva

Lépned kellene, de mégsem megy: saját elméd börtönébe zárva

„Változtatnom kellene, de egyszerűen képtelen vagyok." „Az erőfeszítéseimnek semmi eredménye.” Ismerősen csengenek ezek a mondatok? Legtöbbünkkel előfordult már, hogy azt éreztük, a tehetetlenség érzése fekete lyukat szaggat a lelkünkben. A tehetetlenség egy veszélyes állapot, amely egészen önsorsrontásig és depresszióig vezethet. Miért alakulhat úgy, hogy minden cselekvőkészségünket elveszítjük?