Mi lesz, ha kimegyünk az ajtón és nem jövünk többé vissza?

Mi lesz, ha kimegyünk az ajtón és nem jövünk többé vissza?

Mi lesz, ha valami váratlan történik velünk? Mi lesz a megteremtett értékeinkkel, vagyonunkkal és a céggel? Biztonságban van a család, a vagyon? A cég tovább tud majd működni zavartalanul? 

Örökké élünk – legalábbis ezt hiszik a családi vállalatok tulajdonosai

Örökké élünk – legalábbis ezt hiszik a családi vállalatok tulajdonosai

Nem könnyű betartani azt a szabályt, amely szerint úgy kell vezetni a családi vállalatot, hogy az bármikor alkalmas legyen a tulajdonos kilépésére. Már csak azért sem, mert a tapasztalatok alapján a hazai cégtulajdonosok úgy gondolják, örökké fognak élni, így nem foglalkoznak időben a vállalati vagyontervezéssel. Holott, a vagyontervezés és -strukturálás nem csak a generációváltáskor lehet életmentő a családi vállalatok számára, de a piaci környezet változását és a gazdasági kockázatokat is kiszámíthatóbbá teszi –hangzott el a K&H-ban szervezett családi vállalatok klubon.