
Pislogj többet a képernyő előtt ülve!
Életünk egyharmadát képernyők előtt töltjük, de nagyon keveset törődünk azzal, hogy eközben mi történik a szemünkkel. Kevesen tudják, hogy ilyenkor a normális percenkénti 12–15 pislogás helyett csak 0–2–4 alkalommal pislogunk, ami miatt nincs a szemünknek kenése és könnyfilmvédelme. Ha pedig nagyon közel ülünk a képernyőhöz, az elgyengíti a szemizmokat, ami rövidlátáshoz vezet.
