Mit gondolsz, mi kellett ahhoz, hogy arany díjat vigyetek el a HRKOMM Awardon?

Valószínűleg ugyanazért nyerte el a zsűri tetszését, amiért mi is, a Knorr-Bremse Budapestnél szeretjük, és amiért már több mint 300 fiatalt értünk el vele (2023-ban 53 pályázat érkezett a felhívásunkra). A „Robotokkal a jövő mérnökeiért” programunk egyrészt emberi és egy nagyon szerethető kezdeményezésünk, ami társadalmilag hasznos.
A robotika szakkör innovatív módon egészíti ki az oktatást. Módszertanilag is hiszünk benne, hiszen olyan alapkészségeket fejleszt, amelyek a komplex problémamegoldást alapozzák meg. A robotika interdiszciplináris és a STEM (Science, Technology, Engeneering, Mathematics, azaz a tudomány, technológia, mérnöki tudás, matematika) pillérein a jövőre készíti fel a diákokat, és remélhetőleg hamarosan viszontlátjuk a jövő mérnökeit. Kommunikációs szakmai szempontból is büszkék vagyunk a programunkra az integráció magas foka miatt, hiszen értékteremtően kapcsoljuk össze a vállalati tevékenységünket, a közösségeink igényét a társadalmi valóságunkkal.
Hogyan vontátok be a kollégákat, vezetőket a projektbe? Milyen volt a fogadtatása?
Számos olyan projektet karolunk fel, amely a munkatársaink társadalmi érzékenységéből, tenni akarásából fakad, és amelyek összhangban állnak márkaértékeinkkel. Minden évben belső pályázat keretében lehetőséget biztosítunk kollégáinknak, hogy megosszák velünk, milyen társadalmi, ökológiai probléma, kérdés foglalkoztatja őket, amelyet önkéntes munkájukkal aktívan támogatnak is. Az alapötlet – a robotika szakkör esetén is – egy munkatársunktól, az elektronikai fejlesztési csoportvezetőnktől származik. A szakkör kapcsán munkatársaink keresték fel az iskolákat és egyeztettek a pályázathoz szükséges teendőkről. A társadalmi felelősségvállalás (CSR) stratégiánk kiemelt célja olyan programokba való bekapcsolódás, illetve olyan programok elindítása, ahol megnyilvánul az egyéniség és létrejön a valódi esélyegyenlőség. Ha a vállalati küldetés a személyes küldetéssel találkozik, akkor a tettek a közös célért magától értetődőek.
Mi volt a legizgalmasabb pillanata a projektnek?
Sok ilyet lehetne kiemelni, de a projekt talán legizgalmasabb pillanata számunkra az első olyan robotátadó ünnepség volt, amelyet gyárlátogatással egybekötve rendeztünk meg. Ekkor láthattuk a diákok és tanárok lelkesedését, valamint a program valós hatását a közösségre. Az eseményen átélt öröm és elégedettség mindannyiunk számára emlékezetes maradt.
Volt-e a projektnek utóélete?
A 2023-as projektünk már lezárult, egyre több iskolai közösségekhez jutott el, amely további pályázatok és iskolai programok alapját képezte. A program kiemelt szerephez jutott a vállalati CSR és oktatási kezdeményezéseink között. Tervezzük a folytatását a jövőben is.
Mi jelenleg a fókuszotok, mit emelnél ki HR kommunikáció szempontból?
A kollégák aktív bevonására, az ő belső motivációjukra fókuszáltunk, ami a munkavállalói elkötelezettséget is növelte. Szemléletformáló kommunikációt tettünk a program mellé, belső kommunikációs csatornáinkon pedig folyamatosan tájékoztattuk a kollégákat a fejleményekről. Tavaly több mint ötvenen pályáztak, óriási eredménynek tartjuk, hogy a program a kékgalléros kollégák számára is megtartó erővé vált. A Knorr-Bremse társadalmi felelősségvállalásában hangsúlyt kap az oktatás és a fenntartható mobilitás, amely révén az egyének, a közösségek átléphetik a saját korlátjaikat, más szemmel láthatják magukat vagy a világot, lehetőséget és távlatokat kapnak, illetve megismerhetnek más kultúrákat.
Milyen jó tanácsot adnál az idei HRKOMM Award pályázóinak?
A legfontosabb minden munkatárs számára, hogy dolgozzanak akár a fejlesztés, akár a gyártás területén, az értékteremtő program, hogy tudjanak vele azonosulni és mindenki számára elérhető legyen. Olyan programokat érdemes indítani, amelyek hosszú távon fenntarthatók, illeszkednek a vállalat társadalmi felelősségvállalási stratégiájába. Emellett a hatékony kommunikáció kulcsfontosságú, hogy a kezdeményezés elérje a célcsoportokat és pozitív visszhangot keltsen a vállalaton belül és kívül is.
Ha érdekel benneteket a kampányról készült videó, itt megnézhetitek:
Eseményajánló:
Idén újra megrendezésre kerül a HRKOMM Award, amely a legrégebbi és legnagyobb hazai HR-kommunikációs megoldások versenye, ahol aktualizált kategóriarendszerrel és a nemzetközi szinthez igazodó értékelési szempontokkal várja a zsűri pályázataitokat.
A HRKOMM Award nyertesei (arany, ezüst, bronz) és döntősei pontszerzők a HRPOWER HR/Toplistán és az APEX PR Toplistán.

A verseny FŐTÁMOGATÓJA a

Az „Integrált employer branding stratégia” főkategória támogatója:

A „Toborzási kampány leendő munkavállalók felé” kategóriát támogatja:

Az „Onboarding folyamat” kategóriát támogatja:

A „Digitális megoldások” kategóriát támogatja:

A „Jelöltélmény” kategóriát támogatja:



