Az előző interjúalany kérdése Hozzád: Mi az, ami mindig motivál akkor is, amikor nehezebb időszakot élsz át a munkában?
Köszönöm a kérdést! A nehezebb időszakokon az szokott átlendíteni, hogy összegyűjtöm magamban azokat a projekteket, feladatokat, amik miatt büszke lehetek az eredményeimre, emellett az általam támogatott területek pozitív visszajelzései is mindig megerősítenek, feltöltenek.

Miért választottad a HR szakmát?
Mindig olyan területet kerestem, ahol egyszerre dolgozhatok emberekkel és kamatoztathatom a kommunikációs készségeimet is. Emellett azonban az analitikus gondolkodásmód is közel áll hozzám, és ezért is jelentkeztem HR képzésre, mert ez a szak abszolút vegyíti ezt a két világot. Miután pedig elhelyezkedtem, láttam, hogy a gondoltnál még sokkal több lehetőséget rejteget számomra.
Hogyan képzeled el az ideális karrierutad és milyen lépéseket teszel ennek elérése érdekében?
Nem teljesen értek egyet azzal a szemlélettel, hogy végig kell járni a teljes karrierutat. Szerintem napjainkban már, ahogy minden más, úgy a karrierváltások is felgyorsultak. Ettől függetlenül a szakmai alapok megléte elengedhetetlen. A HR szakmában engem mindig is az üzleti oldal támogatása vonzott a legjobban, így a karrierem során tudatosan az ehhez szükséges kompetenciák erősítésére törekedtem.
Mi motivál téged leginkább a munkában, és hogyan tudják ezt a munkáltatóid támogatni?
A munkám során leginkább az motivál, ha látom annak eredményét és hatását, illetve amikor azt érzem, hogy hozzáadott értékkel bírok a vállalatnál. A vezetőim ezt a rám bízott feladatokkal és a visszajelzésükkel erősítik meg bennem.
Hogyan kezeled a munkahelyi stresszt, és milyen technikákat alkalmazol a feltöltődéshez?
Egyszer azt a jó tanácsot kaptam, hogy a munkahelyi stresszt úgy lehet a legkönnyebben kezelni, ha a munkahelyet elhagyva a stresszt is elengedjük. Ehhez persze sok idő és mentális gyakorlás szükséges, de nem lehetetlen. Az én bevált gyakorlatom az ilyen helyzetek kezelésére, hogy a nehéz ügyeknél mindig a megoldás keresésére koncentrálok, és persze a jóga.

Hogyan viszonyulsz a hagyományos munkaidőhöz, és milyen alternatív munkarendeket tartanál előnyösnek?
Véleményem szerint hasznosabb a teljesítményt és nem a munkahelyen eltöltött időt alapul venni. A rugalmas munkaidő hatékonyabb és a bizalmat is erősíteni tudja a vezető és a beosztott között.
Szerinted miben segíti az AI és a digitalizáció fejlődése a HR-t?
Teljes mértékben azt az álláspontot képviselem, hogy az AI nem elveszi a munkánkat, hanem segíti azt. Első körben az adminisztratív feladatok azok, melyekben támogatást tud adni a mesterséges intelligencia, de látva a rohamos fejlődését, azt gondolom, hogy később ennél komplexebb feladatok esetében is támogatni fogja a munkánkat. A legfontosabb dolog, amit a vállalatok tehetnek, hogy nem kizárják az AI-t, hanem edukálják a munkavállalókat annak helyes használatára.
Milyen elvárásaid vannak a vezető(i)ddel szemben, és hogyan tudnak ők leginkább támogatni téged?
A legnagyobb szakmai támogatás számomra, hogy lehetőséget kapok arra, hogy szakmailag kibontakozzak és minél több feladatban, területen kipróbálhassam magam.
Mit tanácsolsz, hogyan kezeljék a vállalatok a generációk közötti különbségeket?
A generációk közötti különbségeket a vállalatoknak értékként érdemes kezelni, hiszen mindegyik generáció más-más erősségeket hordoz. Fontos a nyílt kommunikáció, a kölcsönös tisztelet, valamint olyan rugalmas munkakörnyezet kialakítása, amely teret ad a tapasztalatmegosztásnak és az innovációnak egyaránt. Így a különböző nézőpontok nem konfliktushoz, hanem közös fejlődéshez vezethetnek.

Mennyire fontos számodra a munkahelyi diverzitás és inklúzió, és milyen lépéseket vársz el ezzel kapcsolatban a munkáltatódtól?
Számomra a munkahelyi diverzitás és inklúzió nagyon fontos, mert hiszem, hogy a sokféle háttér és gondolkodásmód kreatívabb megoldásokat hoz. A legfontosabb, hogy a munkahelyek egyenlő esélyeket biztosítsanak mindenkinek és nyitottak legyenek a párbeszédre.
Mi a legfontosabb dolog, amit a munkád során tanultál?
A legfontosabb dolog, amit a munkám során tanultam az az, hogy az emberekre való odafigyelés és a szervezeti célok összehangolása kéz a kézben jár. HR üzleti partnerként megtapasztaltam, hogy hosszú távon azok a megoldások működnek igazán, amelyek nemcsak az üzleti eredményeket támogatják, hanem a kollégák elkötelezettségét és jóllétét is növelik.
Kristó-Torma Noémi a Szegedi Tudományegyetem Állam- és jogtudományi Karán végzett politológia alapszakon, majd ezt követően a Budapest Metropolitan Egyetemen szerzett emberi erőforrás tanácsadó diplomát. A HR-es karrierét a Givaudan Hungary Kft.-nél kezdte mint HR asszisztens, és ezt követően helyezkedett el a jelenlegi munkahelyén, a Bonafarm Zrt.-nél HR üzleti partnerként.
Kit javasolsz következő interjúalanynak és mit kérdeznél tőle?
Bata Glóriának szól a kérdés:


