Vezetni szeretnél? Akkor szolgálj!

Vezetni szeretnél? Akkor szolgálj!

A CX-Ray egyik újonnan végzett felmérése azt mutatta ki, hogy ha egy vezető a kollégák megítélése szerint mentorként is jól helyt tud állni, akkor a beosztottak távozási valószínűsége mintegy ötven százalékkal lesz alacsonyabb. Mit is jelent ez pontosan? Nos, kutatásaink szerint azt, hogy a vezetőknek megéri a saját igényeik elé helyezni, s minél támogatóbban kezelni alkalmazottaik szükségleteit. Pontosan erről szól a szolgáló vezetés elmélete. Nézzük meg ezt kissé részletesebben is!

„Elhagy a csapatom! Velem van a baj?”

„Elhagy a csapatom! Velem van a baj?”

Pár hónapja az egyik kollégámnak elkezdett sokat fájni a hasa. Egyre többször maradt otthon, vagy ment el orvoshoz a betegségére hivatkozva. Ezzel párhuzamosan az addigi lelkesedése érezhetően alábbhagyott. Pár héttel később bejelentette, hogy egy másik céghez megy, mert jobb ajánlatot kapott. Ilyen és ehhez hasonló „szakítást” sajnos a legtöbb vezető megél, és szinte mindegyik felteszi magának a kérdést: „Én rontottam el? Vajon tényleg csak egy visszautasíthatatlan ajánlatot kapott, vagy egészen más indokok rejlenek a döntése mögött?”