
Így adj építő jellegű visszajelzést, ha nem szeretnéd megbántani a munkavállalódat
Érdemes végiggondolni, mikor és mit mondunk.
Gyakorlatok a belső kritikusod megszelídítéséhez
Ez a cikk neked szól, ha gyakran kapod azon magad, hogy biztatás helyett próbálod aláásni a saját teljesítményedet.
Az állandó stressz megöli a munkahelyi hangulatot: így védd meg magad a toxikus főnököktől
Akad néhány praktikus gyakorlat.
Ezért lehetsz sikeresebb vezető, ha fejleszted az érzelmi intelligenciád
IQ vs. EQ: Az érzelmi intelligencia szerepe a sikeres vezetőknél.
És te már tudod, hogy kell jól visszajelezni?!
Bármennyire is alap dolognak tűnik, visszajelzést adni egy kollégának, pláne egy vezetőnek nem is olyan könnyű dolog.
Mi áll a megtévesztő visszajelzések hátterében?
A vezetők feladata, hogy irányítsák a csapatuk munkáját, és segítsék a dolgozók fejlődését. Ehhez meg kell találniuk a hangot egyénileg és csoportosan is, ők felelnek továbbá az olyan munkakörnyezet megteremtéséért is, amelyben mindenki a legjobbat tudja nyújtani. A vezető az előrelépéseket a megfelelő dicséretek és konstruktív kritika segítségével tudja elérni, viszont sokszor a vezetői visszajelzés félresiklik, így nem hogy segíti, hanem sokszor akadályozza is a munkát. A Pénzcentrum írásából megtudhatjuk, mi áll a megtévesztő visszajelzések hátterében.
Te képes vagy elfogadni a dicséretet?
Elsőre nagyon egyszerűnek tűnik a kérdés, de valójában egyáltalán nem az. Számtalan olyan vezető van, aki remekül teljesít, de ha a felsőbb vezetés, vagy akár egy hasonló pozícióban lévő ember dicséretet fogalmaz meg az irányába, akkor nem tud vele mit kezdeni. Mit tudsz tenni ilyen esetben? Hogyan lehet ezen változtatni? Juhászné Ráthgéber Réka Lifestyle & Business coach, a Válts Pozitívan Blog írójának vendégcikke.
A szendvicsnek a tányérodon a helye, nem a visszajelzési gyakorlatodban...
Ha beütjük a Google-be, hogy "visszajelzés", vagy "hogyan adjunk visszajelzést" döbbenetes mennyiségű találatot fogunk eredményül kapni. De az elvetemült bloggereket leszámítva miért és ki keres erre annyiszor, hogy 100.000+ magyar nyelvű ötletet találjunk? Miért tartanak erre 1-2 napos nyílt tréningeket, hogy megtanítsanak embereket visszajelezni? Mi ebben a misztérium? A Y2Y blog szerzőjének cikke.
