Lépned kellene, de mégsem megy: saját elméd börtönébe zárva

Lépned kellene, de mégsem megy: saját elméd börtönébe zárva

„Változtatnom kellene, de egyszerűen képtelen vagyok." „Az erőfeszítéseimnek semmi eredménye.” Ismerősen csengenek ezek a mondatok? Legtöbbünkkel előfordult már, hogy azt éreztük, a tehetetlenség érzése fekete lyukat szaggat a lelkünkben. A tehetetlenség egy veszélyes állapot, amely egészen önsorsrontásig és depresszióig vezethet. Miért alakulhat úgy, hogy minden cselekvőkészségünket elveszítjük?

Tényleg nő a pálma teher alatt?

Tényleg nő a pálma teher alatt?

Ön szerint is teher alatt nő a pálma? És ami nem öl meg, megerősít? Vagy ezek csak közhelyek, és főleg nevelés és adottság kérdése, hogy mennyire vagyunk lelkileg fittek?